Zážitky a dojmy

BMWC 9 je minulostí

12. dubna 2007 v 15:29 | Zahrada
Včera skončila devátá konference o čarodějnictví, pohanství a magii
BMWC 9 (5. - 11. dubna 2007)

Broomstick Rallye 2006 – zámek Wetzlas

18. září 2006 v 9:19 | Cody
Dostalo se mi cti, že jsem byl pozván na setkání, jež můžeme s hrdostí v hlase nazvat pohanským festivalem a setkáním, které pořádal wiccanský coven v Rakousku. Očekával jsem jaké to bude a trochu se obával, zda nenarazím, dle Rakeshovy skotské vzpomínky, na kredenciózní dámy s giga-mega pentagram na krku a obrovským nápisem witch přes hrudník, jenž by mohl skvěle aspirovat na přistávací plochu pro Boeing 747. Nicméně ukázalo se, že mé obavy byly naprosto liché a tento víkend naprosto předčil mé očekávání v dobrém slova smyslu a zařadil se do kolonky absolutně úžasné.
Než se lehce rozhovořím o programu a o lidech, dovolte mi osobní, možná nemístnou, ale snad věcnou poznámku. Myslím, že zde jsem naplno poznal a pochopil o čem Zahrada psal ve své knize, pochopil jsem co opravdu wicca může být a na jaké ubohé karikatury wiccy zde v Čechách bohužel narážíme. Potvrdila se mi domněnka inspirovaná Zahradovým prohlášením, že něco jako eklektická wicca opravdu neexistuje (to, vážení čtenáři opravdu wicca není) a že pravá wicca, je něco jiného, než s čím se povětšinou setkáváme.

Beltine s Bratrstvem keltů

1. května 2006 v 23:05 | Zahrada
Dlouho připravovaná pohanská svatba provedená přímo na festivalu keltské kultury Beltine pořádaném Bratrstvem keltů se odehrála o posledním víkendu v Lipnici nad Sázavou. Sokol s Villonou se stali mužem a ženou přímo v magickém kruhu za účasti všech svých přátel. Kolo roku se pootočilo a přichází nové období. Léto je před námi a příroda nabývá na síle. Přejme v duchu novomanželům vše dobré a kéž se čeští pohani a čarodějové brzy opět shledají v tak hojném počtu!
 
 

Reklama