BMWC team

Blog BMWC se ruší

20. února 2009 v 9:22 | Realizační tým BMWC
BMWC blog se ruší, nebude aktualizován a nejnovější informace o BMWC najdete na oficiálních stránkách: http://bmwc.org.

Aktuální informace o BMWC 10

26. dubna 2008 v 17:42 | Baraka a Zahrada
Vážení přátelé,
ve dnech 7. až 11. května proběhne 10. čarodějnicko-pohanský slet, na který vás srdečně zve realizační tým vedený Barakou a Zahradou. Již několik let existuje Bohemian-Moravian Witches' Conference, což je setkání zájemců o čarodějnictví, pohanství, magii a příbuzné směry, které slouží jako užitečná platforma pro setkávání lidí s různým zaměřením a z různých tradic, z níž vzešla celá řada přátelství, projektů či forem spolupráce napříč pohanskou a magickou scénou.
Toto je aktualizovaná verze informací. Rozdíly oproti předchozímu pojetí jsou zřejmé. Takže...
BMWC 10 se letos krátce po Beltainu vrací do Českého ráje. Opět zavítáme na Malou Skálu a hrad Frýdštejn. Můžete se proto těšit na příjemný pobyt na překrásném zrenovovaném statku s velmi sugestivní atmosférou starých časů.
Na rekonstrukci objektu pracovala dlouhou dobu skupinka nadšenců, jenž přeje projektům jako je BMWC a na atmosféře místa je to znát. Součástí statku je uzavřený dvůr se stromy a jezírkem, v zadní části statku se nachází zvláštní kruhový prostor oplývající akustikou, který přímo vybízí k pořádání rituálních oslav pod širým nebem. Dále jsou k dispozici dvě místnosti na přednášky a jedna zvláštní podkrovní místnost, která poslouží jako chrám pro soukromá rozjímání. Nechybí ani rozlehlý pozemek pro venkovní aktivity. Jeho součástí je rybníček, ovocný sad a prostor na sportovní hry nebo válení se a koupel ve slunečních paprscích.
Program bude probíhat obdobným způsobem jako na dosavadních konferencích (zejména na těch prvních) s několika rozdíly týkající se zejména celkové koncepce. Na BMWC 10 bude o něco méně přednášek a workshopů a naopak více prostoru pro relaxaci, socializaci a poznávání okolní přírody. Budeme méně uvnitř a více venku. Bude svítit sluníčko. A v noci budeme sedět u ohně, vyprávět příběhy a dívat se na hvězdy.
Díky neformálnímu a pohodovému přístupu je BMWC 10 vhodné i pro začátečníky.
Program
Konkrétní podoba programu zatím pozvolna krystalizuje a roste a je samozřejmě možnost přihlásit se s vlastním příspěvkem obdobně jako na minulých setkáních. Prostoru je mnoho, oproti BMWC 9 necháváme prostor spontánnímu vzniku přímo na místě. Součásti programu, které jsou v současné době předběžně známy, jsou následující:
  • rituály a úlitby, dle aktuální chuti a potřeby
  • přednáška o druidství a druidském řádu Ár nDraíocht Féin
  • sumerský rituál ohně
  • arteterapie - malování pocitů, spontánní tvorba
  • šamanský workshop
  • cvičení wydy v rozkvetlém ovocném sadu
  • výlety, prožitkové hry v přírodě, možná přijde i skřítek
  • Jarňáček
  • noční turistika, vytí na měsíc i za špatného počasí
  • pathworkingové seancePodobně jako na dosavadních konferencích je účast podmíněna dovršením věku 18-ti let a vyplněním požadovaných údajů na stránce http://www.bmwc.org a jejich následné schválení realizačním týmem. Teprve potom je možno se závazně přihlásit na BMWC 10.
Stravování je na BMWC 10 řešeno formou polopenze (snídaně + večeře), vegetariánskou stravu je nutno hlásit předem. Obědy lze dokoupit v nedaleké místní restauraci nebo uvařit v menší kuchyňce přímo na statku.
Účast
Cena za ubytování je 460,- Kč za noc včetně stravy. Účastnický poplatek, kterým se pokrývají náklady a samotnou konferenci, se platí zvlášť a hradí se následovně:
Děti do 15 let v doprovodu rodičů 0 Kč
Přispěvovatelé do programu BMWC předem oznámeným workshopem či přednáškou 0 Kč
Členové Pohanské federace 0 Kč
Všichni ostatní účastníci 0 Kč
Vezměte s sebou věci o kterých se domníváte, že přispějí k atmosféře nebo je potřebujete k uspořádání workshopu či rituálu - jako vždy něco na společný oltář, svíce, hezkou dekoraci, bubny, hudební nástroje, medovinu, víno, rituální oděv (máte-li), něco na kreslení a psaní, atd.
Závazné přihlášení je nutno provést mailem na adresu bmwc@centrum.cz. V případě, že v přihlášce neuvedete datum příjezdu a odjezdu, budeme považovat vaši přihlášku za přihlášku.
To je zatím vše, další informace se včas dozvíte. Jakékoliv dotazy vám rádi zodpoví Baraka a Zahrada
Příspěvky do programu
Návrhy na příspěvky do programu BMWC zasílejte pomocí formuláře na stránkách BMWC.

Program BMWC 9 byl zaktualizován!

15. února 2007 v 16:35 | Cody
Program na stránce http://bmwc.org/bmwc.php byl zaktualizován! Najdete zde nové body programu.

BMWC 9

23. prosince 2006 v 0:22 | Zahrada
Na webu BMWC byly právě publikovány aktuální informace o BMWC 9, které se koná od 5. do 11. dubna 2007. Počínaje dneškem je možné zasílat přihlášky na adresu bmwc@centrum.cz.

Program BMWC 8

2. září 2006 v 13:39 | Zahrada

Na stránkách BMWC byla aktualizována stránka o BMWC 8. Změny najdete v plánovaných bodech programu, jehož podoba začíná krystalizovat do velmi zajímavé podoby.

Dovolím si opět připomenout, že konečný termín pro přihlášení (či odhlášení) účastníků nebo příspěvků je 8. září 2006.

Přihlašovací termín BMWC 8 se blíží

23. srpna 2006 v 10:06 | Zahrada
Úvodní informaci k osmému sletu čarodějů a čarodějnic najdete na http://bmwc.mysteria.cz

BMWC 8

14. srpna 2006 v 10:46 | Baraka
Prosím všechny, jenž si možná myslí, že jsou přihlášeni na "osmičku", aby se nahlásili na mail osrec@centrum.cz. (Pokud již tak nebylo učiněno)
Bez přihlášky došlé mailem na Vás neberu zřetel, mimo Cornelia, který mailoval mě osobně.

Díky. :-)

BMWC 8

13. června 2006 v 8:39 | o. s. ŘEČ
Aktuální informace o datu a místě konání BMWC 8 lze najít na webu http://bmwc.mysteria.cz

Pohanská svatba v TV

26. května 2006 v 9:28 | Baraka
Pro ty, co neviděli krátký report natočený pro pořad Kosmopolis ČT2, zde odkaz, kde si jej můžete přehrát. Myslím, že je to druhá reportáž:

http://www.ceskatelevize.cz/vysilani/1095908415-kosmopolis/21818.html

Výzva pro magic date 21.6. 2006!

5. května 2006 v 11:04 | Baraka
Čtěte dále...

Pohanská svatba

27. dubna 2006 v 9:33 | Baraka
Svatba se uskuteční na hradě v Lipnici nad Sázavou v noci 30.4., jste srdečně zváni!
Více info zde: Beltine
Pohanská svatba
Rituál svazování rukou jakožto svatební obřad je prastarý pohanský zvyk sloužící jako výraz potvrzení lásky mezi mužem a ženou. Vykonává se na dobu, kterou si přeje samotná dvojice - na rok a den, na celý život, nebo jednoduše dokud láska trvá. Pro tento významný okamžik v životě každého páru si snoubenci vybrali noc ohňů, noc jiskřivých oslav plodnosti, lásky, spojení - noc Beltainu.
Na letošním festivalu máte jedinečnou možnost shlédnout skutečnou pohanskou svatbu a stát se přímými pozorovateli tohoto magického rituálu. Přijďte s otevřeným srdcem a přáním šťastného života nastávajícím novomanželům. S sebou můžete přinést také čerstvé květiny, jenž budou vytyčovat hranici posvátného kruhu
Těší se na vás
Baraka, Elijah, Villona, Sokol, Berkana, Zahrada

Letní slunovrat

26. dubna 2006 v 11:22 | Zahrada
O. s. ŘEČ uvažuje o zorganizování veřejného letního slunovratu s bubnováním, rituálem a podobně a sice na 21. června. Jako lokalita je předběžně vybrána Praha, popřípadě nejbližší okolí. Podrobnosti o místě konání, času zahájení a náplni programu budou včas oznámeny v této rubrice.
 
 

Reklama