Aktuality

BMWC 10

9. ledna 2008 v 15:07 | Baraka a Zahrada
Vážení přátelé,

ve dnech 7. až 11. května proběhne 10. čarodějnicko-pohanská konference, na kterou vás srdečně zve realizační tým vedený Barakou a Zahradou a také partner BMWC, kterým je Pohanská federace. Již několik let existuje Bohemian-Moravian Witches' Conference, což je setkání zájemců o čarodějnictví, pohanství, magii a příbuzné směry, které slouží jako užitečná platforma pro setkávání lidí s různým zaměřením a z různých tradic, z níž vzešla celá řada přátelství, projektů či forem spolupráce napříč pohanskou a magickou scénou.

BMWC 10 se letos krátce po Beltainu vrací do Českého ráje. Opět zavítáme na Malou Skálu a hrad Frýdštejn. Můžete se proto těšit na příjemný pobyt na překrásném zrenovovaném statku s velmi sugestivní atmosférou starých časů. Na rekonstrukci objektu pracovala dlouhou dobu skupinka nadšenců, jenž přeje projektům jako je BMWC a na atmosféře místa je to znát. Součástí statku je uzavřený dvůr se stromy a jezírkem, v zadní části statku se nachází zvláštní kruhový prostor oplývající akustikou, který přímo vybízí k pořádání rituálních oslav pod širým nebem. Dále jsou k dispozici dvě místnosti na přednášky a jedna zvláštní podkrovní místnost, která poslouží jako chrám pro soukromá rozjímání. Nechybí ani rozlehlý pozemek pro venkovní aktivity. Jeho součástí je rybníček, ovocný sad a prostor na sportovní hry.Program bude probíhat obdobným způsobem jako na dosavadních konferencích s několika rozdíly týkající se zejména celkové koncepce. Na BMWC 10 bude o něco méně přednášek a workshopů a naopak více prostoru pro relaxaci, socializaci a poznávání okolní přírody. Budeme méně uvnitř a více venku. Bude svítit sluníčko. S námětem na workshop, diskuzní skupinu a pod. bude možno přijít i během konference.

Konkrétní podoba programu zatím pozvolna krystalizuje a roste a je samozřejmě možnost přihlásit se s vlastním příspěvkem obdobně jako na minulých konferencích. Prostoru je zatím mnoho. Součásti programu, které jsou v současné době předběžně známy, jsou následující:
- rituály, a sice zahajovací a rozlučkový podobně jako na BMWC 9
- pohanská svatba, pár žijící na statku u Kutné hory bude oddán před tváří Bohů v kruhu spřízněných duší (oddávající Baraka a Zahrada)
- živá kapela Daliboři v Čechách, folk, bluegrass, irská a anglosaská tématika, zahrají na pohanské svatbě
- přednáška o druidství a druidském společenství Ár nDraíocht Féin (Eurik)
- přednáška o enochiánštině (Elijah)
- šamanský workshop a prožitkový tanec (Baraka)
- výlety, prožitkové hry v přírodě
- pathworkingové seance
- cesta za sudičkami....


Podobně jako na dosavadních konferencích je účast podmíněna dovršením věku 18-ti let a vyplněním požadovaných údajů na stránce http://www.bmwc.org a jejich následné schválení realizačním týmem. Teprve potom je možno se závazně přihlásit na BMWC 10.

Stravování je na BMWC 10 řešeno formou polopenze (snídaně+večeře), vegetariánskou stravu je nutno hlásit předem. Obědy lze dokoupit v nedaléké místní restauraci nebo uvařit v menší kuchyňce přímo na statku.

Cena za ubytování je 460,- Kč za noc včetně stravy. Účastnický poplatek, kterým se pokrývají náklady na samotnou konferenci, se platí zvlášť a hradí se následovně:
Děti do 15 let v doprovodu rodičů................................................. 0,- Kč
Přispěvovatelé do programu BMWC předem oznámeným
workshopem či přednáškou.........................................................150,- Kč
Členové Pohanské federace.........................................................390,- Kč
Všichni ostatní účastníci............................................................440,- Kč

Závazné přihlášení je nutno provést mailem na adresu bmwc@centrum.cz. V případě, že v přihlášce neuvedete datum příjezdu a odjezdu, budeme považovat vaši přihlášku za přihlášku na celý pobyt, což je doporučená varianta.

Vzhledem k množícím se rušení či změn přihlášek na poslední chvíli, platí následující pravidla. Přihlášení je závazné až po zaplacení zálohy 1000 Kč na číslo účtu, který vám bude sdělen rovněž elektronickou poštou včetně vašeho variabilního symbolu. Zálohu je nutno odeslat nejpozději do 10. dubna, což je nejzažší termín pro přihlášení. V případě odřeknutí účasti po 10. dubnu se záloha nevrací. V případě zkrácení pobytu nahlášeném po 10. dubnu či nenahlášeném vůbec, hradí účastník pobyt v původně oznámeném rozsahu, případně v plném rozsahu nebyla-li délka pobytu specifikována. Doplatky na místě.

To je zatím vše, další informace se včas dozvíte. Jakékoliv dotazy vám rádi zodpoví

Baraka a Zahrada

baraka@eastwick.cz
wiccan.zahrada@centrum.cz

Informace a recenze na BMWC 9

25. května 2007 v 17:40 | Cody
BMWC 9 máme za sebou a jak BMWC 9 prožívali jeho účastníci si můžete přečíst na nasledujíchc odkazech.
Děkujeme všem, kteří napsali své zážitky.

Přesun BMWC stránek a jejich redesign

2. února 2007 v 17:20 | Cody
1. února 2007 se spustila nová redesignovaná verze BMWC stránek na adrese http://bmwc.org. Na starých stránkách najdete pouze přesměrování.
Co nového na nových stránkách najdete a jaké jsou rozdíly oproti starým?:
  • nový design
  • přehlednější struktura
  • možnost přihlášení online
  • možnost přihlášení programu online
  • možnost interaktivní reakce online
  • nová návštěvní kniha
  • ... a mnohé další ...
Doufáme, že se Vám nové stránky budou líbit a že Vám budou přinášet mnoho aktuálních informací.

Pagan Federation International CZ

15. listopadu 2006 v 14:00 | Zahrada
Pohanská federace je celosvětově působící organizace, která se zaměřuje na sdílení kontaktů, informací, na nenásilný boj proti negativním stereotypům a dezinformacím a na další aktivity v oblasti přírodních náboženství a pohanských kultů. Své zastoupení má na všech kontinentech světa a nadále se rozvíjí a šíří.

Administrace členství pohanů z České republiky byla dosud koordinována z Vídně. Příchodem Samhainu 2006 má Česká republika vlastního národního koordinátora a o členství či časopis Pagan Dawn je možné požádat přímo z České republiky. Současně s tímto oznámením je českým členům odeslán první Newsletter v češtině. Přihlášku je možno získat na vyžádání e-mailem v českém jazyce. Více informací na webu PFI CZ

Čarodějnictví v "lidovkách" aneb zase ten šunt "hexáč"

16. srpna 2006 v 10:17 | Cody
Dnes ráno, když jsem četl své oblíbené Lidové noviny, jsem našel článek s názvem Praha skrývá obchod plný magie. Nejdříve jsem se zájme četl, ale posléze jsem zjistil, že se jedná o nechvalně známý První čarodějnický obchod v Praze.
Zcela pomíjím fakt, že tento první čarodějnický obchod byl v jednu dobu na dvou místech, ale co mne irituje, že pracovnící a zaměstnanci s hrají na zasvěcence magie, pořádají kurzy a dokonce si dovolují mít poradnu, ale pokud se pustíte do komunikace a diskuse s nimi, zjistíte, že to jsou to opravdu Lamy.
Uvedu konkrétní příklady, originální Crowleyho tarot bezostyšně prodávají ze 78 kartami, jako nejlepší výkladouvou publikaci používají odpornou Velkou knihu Crowleyho tarotu, ačkoliv vedle v regálu leží vynikající a jediný interpretační zdroj Kniha Thothova. O některých publikacích z první republiky ani neví, že existují, současné trendy magie trestuhodně opomíjejí.
Prostě si hrají na něco, na co nemají a nikdy mít nebudou! Jsou to fluffies nejtěžšího formátu a považuji je za ostudu čarodějnického a magického hnutí v ČR (potažmo v i v Německu).
Ale abych jen nekritizoval, dají se tam sehnat věci, které buď musíte složitě vyrábět a nebo se nedají sehnat. To je pravdou a nechci to zastírat, že v tomto ohledu mají bezkonkurenční sortiment. a to hlavně co se týče ingrediencí na rituály či vykuřovadla, to je opravdu dobré.
Tento článek v žádném případě nevyjadřuje mínění BMWC ani o. s. Řeč, je to jen názor jednoho ze šťastných účastníků BMWC.

Role čarodějů ve společnosti

18. května 2006 v 12:59 | Cornelius
Jaké postavení mají čarodějové a čarodějky v dnešní době? Jakou úlohu pro ni zastávají či by mohli zastávat? Jaký je vztah mezi čaroději a běžnou společností? Jaký je vztah k náboženství, vědě? …

Sokolíci ... kupředu levá!

5. května 2006 v 14:03 | Anonymní Cody

Pohanská svatba v denících

2. května 2006 v 11:32 | Zahrada
První ohlasy na pohanskou svatbu v tištěných a internetových denících (2. května 2006).

Keltský festiválek v Krušných horách

26. dubna 2006 v 11:24 | Zahrada
Podorbnosti o malém festivalu keltů, který se má odehrát v Podkrušnohoří, najdete na tomto webu:

http://www.druidstvi.wz.cz/akce.html
 
 

Reklama