Aktuální informace o BMWC 10

26. dubna 2008 v 17:42 | Baraka a Zahrada |  BMWC team
Vážení přátelé,
ve dnech 7. až 11. května proběhne 10. čarodějnicko-pohanský slet, na který vás srdečně zve realizační tým vedený Barakou a Zahradou. Již několik let existuje Bohemian-Moravian Witches' Conference, což je setkání zájemců o čarodějnictví, pohanství, magii a příbuzné směry, které slouží jako užitečná platforma pro setkávání lidí s různým zaměřením a z různých tradic, z níž vzešla celá řada přátelství, projektů či forem spolupráce napříč pohanskou a magickou scénou.
Toto je aktualizovaná verze informací. Rozdíly oproti předchozímu pojetí jsou zřejmé. Takže...
BMWC 10 se letos krátce po Beltainu vrací do Českého ráje. Opět zavítáme na Malou Skálu a hrad Frýdštejn. Můžete se proto těšit na příjemný pobyt na překrásném zrenovovaném statku s velmi sugestivní atmosférou starých časů.
Na rekonstrukci objektu pracovala dlouhou dobu skupinka nadšenců, jenž přeje projektům jako je BMWC a na atmosféře místa je to znát. Součástí statku je uzavřený dvůr se stromy a jezírkem, v zadní části statku se nachází zvláštní kruhový prostor oplývající akustikou, který přímo vybízí k pořádání rituálních oslav pod širým nebem. Dále jsou k dispozici dvě místnosti na přednášky a jedna zvláštní podkrovní místnost, která poslouží jako chrám pro soukromá rozjímání. Nechybí ani rozlehlý pozemek pro venkovní aktivity. Jeho součástí je rybníček, ovocný sad a prostor na sportovní hry nebo válení se a koupel ve slunečních paprscích.
Program bude probíhat obdobným způsobem jako na dosavadních konferencích (zejména na těch prvních) s několika rozdíly týkající se zejména celkové koncepce. Na BMWC 10 bude o něco méně přednášek a workshopů a naopak více prostoru pro relaxaci, socializaci a poznávání okolní přírody. Budeme méně uvnitř a více venku. Bude svítit sluníčko. A v noci budeme sedět u ohně, vyprávět příběhy a dívat se na hvězdy.
Díky neformálnímu a pohodovému přístupu je BMWC 10 vhodné i pro začátečníky.
Program
Konkrétní podoba programu zatím pozvolna krystalizuje a roste a je samozřejmě možnost přihlásit se s vlastním příspěvkem obdobně jako na minulých setkáních. Prostoru je mnoho, oproti BMWC 9 necháváme prostor spontánnímu vzniku přímo na místě. Součásti programu, které jsou v současné době předběžně známy, jsou následující:
  • rituály a úlitby, dle aktuální chuti a potřeby
  • přednáška o druidství a druidském řádu Ár nDraíocht Féin
  • sumerský rituál ohně
  • arteterapie - malování pocitů, spontánní tvorba
  • šamanský workshop
  • cvičení wydy v rozkvetlém ovocném sadu
  • výlety, prožitkové hry v přírodě, možná přijde i skřítek
  • Jarňáček
  • noční turistika, vytí na měsíc i za špatného počasí
  • pathworkingové seancePodobně jako na dosavadních konferencích je účast podmíněna dovršením věku 18-ti let a vyplněním požadovaných údajů na stránce http://www.bmwc.org a jejich následné schválení realizačním týmem. Teprve potom je možno se závazně přihlásit na BMWC 10.
Stravování je na BMWC 10 řešeno formou polopenze (snídaně + večeře), vegetariánskou stravu je nutno hlásit předem. Obědy lze dokoupit v nedaleké místní restauraci nebo uvařit v menší kuchyňce přímo na statku.
Účast
Cena za ubytování je 460,- Kč za noc včetně stravy. Účastnický poplatek, kterým se pokrývají náklady a samotnou konferenci, se platí zvlášť a hradí se následovně:
Děti do 15 let v doprovodu rodičů 0 Kč
Přispěvovatelé do programu BMWC předem oznámeným workshopem či přednáškou 0 Kč
Členové Pohanské federace 0 Kč
Všichni ostatní účastníci 0 Kč
Vezměte s sebou věci o kterých se domníváte, že přispějí k atmosféře nebo je potřebujete k uspořádání workshopu či rituálu - jako vždy něco na společný oltář, svíce, hezkou dekoraci, bubny, hudební nástroje, medovinu, víno, rituální oděv (máte-li), něco na kreslení a psaní, atd.
Závazné přihlášení je nutno provést mailem na adresu bmwc@centrum.cz. V případě, že v přihlášce neuvedete datum příjezdu a odjezdu, budeme považovat vaši přihlášku za přihlášku.
To je zatím vše, další informace se včas dozvíte. Jakékoliv dotazy vám rádi zodpoví Baraka a Zahrada
Příspěvky do programu
Návrhy na příspěvky do programu BMWC zasílejte pomocí formuláře na stránkách BMWC.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.