Duben 2008

Aktuální informace o BMWC 10

26. dubna 2008 v 17:42 | Baraka a Zahrada |  BMWC team
Vážení přátelé,
ve dnech 7. až 11. května proběhne 10. čarodějnicko-pohanský slet, na který vás srdečně zve realizační tým vedený Barakou a Zahradou. Již několik let existuje Bohemian-Moravian Witches' Conference, což je setkání zájemců o čarodějnictví, pohanství, magii a příbuzné směry, které slouží jako užitečná platforma pro setkávání lidí s různým zaměřením a z různých tradic, z níž vzešla celá řada přátelství, projektů či forem spolupráce napříč pohanskou a magickou scénou.
Toto je aktualizovaná verze informací. Rozdíly oproti předchozímu pojetí jsou zřejmé. Takže...
BMWC 10 se letos krátce po Beltainu vrací do Českého ráje. Opět zavítáme na Malou Skálu a hrad Frýdštejn. Můžete se proto těšit na příjemný pobyt na překrásném zrenovovaném statku s velmi sugestivní atmosférou starých časů.
Na rekonstrukci objektu pracovala dlouhou dobu skupinka nadšenců, jenž přeje projektům jako je BMWC a na atmosféře místa je to znát. Součástí statku je uzavřený dvůr se stromy a jezírkem, v zadní části statku se nachází zvláštní kruhový prostor oplývající akustikou, který přímo vybízí k pořádání rituálních oslav pod širým nebem. Dále jsou k dispozici dvě místnosti na přednášky a jedna zvláštní podkrovní místnost, která poslouží jako chrám pro soukromá rozjímání. Nechybí ani rozlehlý pozemek pro venkovní aktivity. Jeho součástí je rybníček, ovocný sad a prostor na sportovní hry nebo válení se a koupel ve slunečních paprscích.
Program bude probíhat obdobným způsobem jako na dosavadních konferencích (zejména na těch prvních) s několika rozdíly týkající se zejména celkové koncepce. Na BMWC 10 bude o něco méně přednášek a workshopů a naopak více prostoru pro relaxaci, socializaci a poznávání okolní přírody. Budeme méně uvnitř a více venku. Bude svítit sluníčko. A v noci budeme sedět u ohně, vyprávět příběhy a dívat se na hvězdy.
Díky neformálnímu a pohodovému přístupu je BMWC 10 vhodné i pro začátečníky.
Program
Konkrétní podoba programu zatím pozvolna krystalizuje a roste a je samozřejmě možnost přihlásit se s vlastním příspěvkem obdobně jako na minulých setkáních. Prostoru je mnoho, oproti BMWC 9 necháváme prostor spontánnímu vzniku přímo na místě. Součásti programu, které jsou v současné době předběžně známy, jsou následující:
  • rituály a úlitby, dle aktuální chuti a potřeby
  • přednáška o druidství a druidském řádu Ár nDraíocht Féin
  • sumerský rituál ohně
  • arteterapie - malování pocitů, spontánní tvorba
  • šamanský workshop
  • cvičení wydy v rozkvetlém ovocném sadu
  • výlety, prožitkové hry v přírodě, možná přijde i skřítek
  • Jarňáček
  • noční turistika, vytí na měsíc i za špatného počasí
  • pathworkingové seancePodobně jako na dosavadních konferencích je účast podmíněna dovršením věku 18-ti let a vyplněním požadovaných údajů na stránce http://www.bmwc.org a jejich následné schválení realizačním týmem. Teprve potom je možno se závazně přihlásit na BMWC 10.
Stravování je na BMWC 10 řešeno formou polopenze (snídaně + večeře), vegetariánskou stravu je nutno hlásit předem. Obědy lze dokoupit v nedaleké místní restauraci nebo uvařit v menší kuchyňce přímo na statku.
Účast
Cena za ubytování je 460,- Kč za noc včetně stravy. Účastnický poplatek, kterým se pokrývají náklady a samotnou konferenci, se platí zvlášť a hradí se následovně:
Děti do 15 let v doprovodu rodičů 0 Kč
Přispěvovatelé do programu BMWC předem oznámeným workshopem či přednáškou 0 Kč
Členové Pohanské federace 0 Kč
Všichni ostatní účastníci 0 Kč
Vezměte s sebou věci o kterých se domníváte, že přispějí k atmosféře nebo je potřebujete k uspořádání workshopu či rituálu - jako vždy něco na společný oltář, svíce, hezkou dekoraci, bubny, hudební nástroje, medovinu, víno, rituální oděv (máte-li), něco na kreslení a psaní, atd.
Závazné přihlášení je nutno provést mailem na adresu bmwc@centrum.cz. V případě, že v přihlášce neuvedete datum příjezdu a odjezdu, budeme považovat vaši přihlášku za přihlášku.
To je zatím vše, další informace se včas dozvíte. Jakékoliv dotazy vám rádi zodpoví Baraka a Zahrada
Příspěvky do programu
Návrhy na příspěvky do programu BMWC zasílejte pomocí formuláře na stránkách BMWC.