BMWC 10

9. ledna 2008 v 15:07 | Baraka a Zahrada |  Aktuality
Vážení přátelé,

ve dnech 7. až 11. května proběhne 10. čarodějnicko-pohanská konference, na kterou vás srdečně zve realizační tým vedený Barakou a Zahradou a také partner BMWC, kterým je Pohanská federace. Již několik let existuje Bohemian-Moravian Witches' Conference, což je setkání zájemců o čarodějnictví, pohanství, magii a příbuzné směry, které slouží jako užitečná platforma pro setkávání lidí s různým zaměřením a z různých tradic, z níž vzešla celá řada přátelství, projektů či forem spolupráce napříč pohanskou a magickou scénou.

BMWC 10 se letos krátce po Beltainu vrací do Českého ráje. Opět zavítáme na Malou Skálu a hrad Frýdštejn. Můžete se proto těšit na příjemný pobyt na překrásném zrenovovaném statku s velmi sugestivní atmosférou starých časů. Na rekonstrukci objektu pracovala dlouhou dobu skupinka nadšenců, jenž přeje projektům jako je BMWC a na atmosféře místa je to znát. Součástí statku je uzavřený dvůr se stromy a jezírkem, v zadní části statku se nachází zvláštní kruhový prostor oplývající akustikou, který přímo vybízí k pořádání rituálních oslav pod širým nebem. Dále jsou k dispozici dvě místnosti na přednášky a jedna zvláštní podkrovní místnost, která poslouží jako chrám pro soukromá rozjímání. Nechybí ani rozlehlý pozemek pro venkovní aktivity. Jeho součástí je rybníček, ovocný sad a prostor na sportovní hry.Program bude probíhat obdobným způsobem jako na dosavadních konferencích s několika rozdíly týkající se zejména celkové koncepce. Na BMWC 10 bude o něco méně přednášek a workshopů a naopak více prostoru pro relaxaci, socializaci a poznávání okolní přírody. Budeme méně uvnitř a více venku. Bude svítit sluníčko. S námětem na workshop, diskuzní skupinu a pod. bude možno přijít i během konference.

Konkrétní podoba programu zatím pozvolna krystalizuje a roste a je samozřejmě možnost přihlásit se s vlastním příspěvkem obdobně jako na minulých konferencích. Prostoru je zatím mnoho. Součásti programu, které jsou v současné době předběžně známy, jsou následující:
- rituály, a sice zahajovací a rozlučkový podobně jako na BMWC 9
- pohanská svatba, pár žijící na statku u Kutné hory bude oddán před tváří Bohů v kruhu spřízněných duší (oddávající Baraka a Zahrada)
- živá kapela Daliboři v Čechách, folk, bluegrass, irská a anglosaská tématika, zahrají na pohanské svatbě
- přednáška o druidství a druidském společenství Ár nDraíocht Féin (Eurik)
- přednáška o enochiánštině (Elijah)
- šamanský workshop a prožitkový tanec (Baraka)
- výlety, prožitkové hry v přírodě
- pathworkingové seance
- cesta za sudičkami....


Podobně jako na dosavadních konferencích je účast podmíněna dovršením věku 18-ti let a vyplněním požadovaných údajů na stránce http://www.bmwc.org a jejich následné schválení realizačním týmem. Teprve potom je možno se závazně přihlásit na BMWC 10.

Stravování je na BMWC 10 řešeno formou polopenze (snídaně+večeře), vegetariánskou stravu je nutno hlásit předem. Obědy lze dokoupit v nedaléké místní restauraci nebo uvařit v menší kuchyňce přímo na statku.

Cena za ubytování je 460,- Kč za noc včetně stravy. Účastnický poplatek, kterým se pokrývají náklady na samotnou konferenci, se platí zvlášť a hradí se následovně:
Děti do 15 let v doprovodu rodičů................................................. 0,- Kč
Přispěvovatelé do programu BMWC předem oznámeným
workshopem či přednáškou.........................................................150,- Kč
Členové Pohanské federace.........................................................390,- Kč
Všichni ostatní účastníci............................................................440,- Kč

Závazné přihlášení je nutno provést mailem na adresu bmwc@centrum.cz. V případě, že v přihlášce neuvedete datum příjezdu a odjezdu, budeme považovat vaši přihlášku za přihlášku na celý pobyt, což je doporučená varianta.

Vzhledem k množícím se rušení či změn přihlášek na poslední chvíli, platí následující pravidla. Přihlášení je závazné až po zaplacení zálohy 1000 Kč na číslo účtu, který vám bude sdělen rovněž elektronickou poštou včetně vašeho variabilního symbolu. Zálohu je nutno odeslat nejpozději do 10. dubna, což je nejzažší termín pro přihlášení. V případě odřeknutí účasti po 10. dubnu se záloha nevrací. V případě zkrácení pobytu nahlášeném po 10. dubnu či nenahlášeném vůbec, hradí účastník pobyt v původně oznámeném rozsahu, případně v plném rozsahu nebyla-li délka pobytu specifikována. Doplatky na místě.

To je zatím vše, další informace se včas dozvíte. Jakékoliv dotazy vám rádi zodpoví

Baraka a Zahrada

baraka@eastwick.cz
wiccan.zahrada@centrum.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Premal Premal | E-mail | Web | 29. března 2012 v 14:38 | Reagovat

Hmmm, tak to je fakt hustý....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.