Březen 2007

Poslední den pro přihlášení na BMWC 9

12. března 2007 v 8:16 | Zahrada |  Organizace
...je právě dnes. Ještě během dneška lze poslat přihlášku nebo změnit délku pobytu. Přihlášky po termínu jsou bez záruky a změny po termínu nepřichází v úvahu (pouze ze závažných důvodů). Zatím jsme obdrželi 26 přihlášek, což je stejný počet jako na BMWC 8. Některé přihlášky ještě "visí" ve vzduchu stejně jako posledně, takže počet účastníků není ještě zcela definitivní. Devátá konference bude nicméně zajímavá tím, kolik nových účastníků uvítá. Je jich téměř polovina ze všech přihlášených, takže se těšíme na účast spousty nových a zajímavých lidí a na to, až se volné společenství kolem BMWC přivítá další nové tváře. Další dosud poměrně novou zajímavostí, na kterou se můžeme těšit, jsou pohanské rituály v přírodě - čarodějnické obřady, obětní rituály, blóty a starogermánský sumbel.
Do začátku devátého sletu pohanů, čarodějů a čarodějnic nejen českých a moravských, ale také slovenských, britských a amerických zbývá přesně dvacet čtyři dní.

Přípravy na BMWC 9

2. března 2007 v 11:49 | Zahrada |  Organizace
Přípravy BMWC 9 (5. až 11. dubna 2007), které je tentokrát na Českomoravské vysočině, jsou v plném proudu. Přestože jsme si na začátku dovedli jen těžko představit, jak budeme sestavovat program na akci, na které strávíme 5 celých dní, nakonec se to povedlo a harmonogram je kompletní. Měli jsme obavy, že příspěvků bude málo a nakonec jsme měli problém, aby se nám tam všechny vešly. Už nyní je zřejmé, že "devítka" bude opět úplně jiná než všechny dosavadní konference. Přispěje k tomu několik faktů, mezi nimiž bych zmínil zejména rozdělení zázemí mezi vícero budov a s tím spojenou nutnost častých přesunů, ubytovna přímo v lese, dále pak plánované rituály pod širým nebem, také délka pobytu, možnost použití dataprojektoru, nové prostředí a zejména dosud nebývalý počet nově přihlášených účastníků, kteří jedou na BMWC poprvé. Už se nemůžeme dočkat, až s vámi opět skočíme do víru organizace a několika magických nocí a dní s minimem spánku a odpočinku.

V tuto chvíli je seznam přihlášených téměř zaplněn a zbývá posledních 5 volných míst a pouhých deset dní do vypršení přihlašovacího termínu, který je 12. března. Uvažujete-li o přihlášení na BMWC 9, neváhejte příliš dlouho, neboť omezená kapacita se pomalu naplňuje...