Září 2006

Broomstick Rallye 2006 – zámek Wetzlas

18. září 2006 v 9:19 | Cody |  Zážitky a dojmy
Dostalo se mi cti, že jsem byl pozván na setkání, jež můžeme s hrdostí v hlase nazvat pohanským festivalem a setkáním, které pořádal wiccanský coven v Rakousku. Očekával jsem jaké to bude a trochu se obával, zda nenarazím, dle Rakeshovy skotské vzpomínky, na kredenciózní dámy s giga-mega pentagram na krku a obrovským nápisem witch přes hrudník, jenž by mohl skvěle aspirovat na přistávací plochu pro Boeing 747. Nicméně ukázalo se, že mé obavy byly naprosto liché a tento víkend naprosto předčil mé očekávání v dobrém slova smyslu a zařadil se do kolonky absolutně úžasné.
Než se lehce rozhovořím o programu a o lidech, dovolte mi osobní, možná nemístnou, ale snad věcnou poznámku. Myslím, že zde jsem naplno poznal a pochopil o čem Zahrada psal ve své knize, pochopil jsem co opravdu wicca může být a na jaké ubohé karikatury wiccy zde v Čechách bohužel narážíme. Potvrdila se mi domněnka inspirovaná Zahradovým prohlášením, že něco jako eklektická wicca opravdu neexistuje (to, vážení čtenáři opravdu wicca není) a že pravá wicca, je něco jiného, než s čím se povětšinou setkáváme.

Poslední den pro přihlášení na BMWC 8

8. září 2006 v 11:16 | Zahrada |  Organizace
...je právě dnes. Stejně jako na sedmé pokračování čarodějnicko-pohanské konference se i tentokrát přihlásil rekordní počet účastníků. Kromě bohatého programu se můžeme těšit na setkání 26 lidí pěti národností z různých pohanských tradic či západních esoterních škol, na nové kontakty, výměny názorů, vzájemnou inspiraci a nová přátelství.

Do začátku osmého sletu čarodějů a čarodějnic nejen českých a moravských, ale také slovenských, britských, španělských a amerických zbývá přesně devatenáct dní.

Program BMWC 8

2. září 2006 v 13:39 | Zahrada |  BMWC team

Na stránkách BMWC byla aktualizována stránka o BMWC 8. Změny najdete v plánovaných bodech programu, jehož podoba začíná krystalizovat do velmi zajímavé podoby.

Dovolím si opět připomenout, že konečný termín pro přihlášení (či odhlášení) účastníků nebo příspěvků je 8. září 2006.