Srpen 2006

Přihlašovací termín BMWC 8 se blíží

23. srpna 2006 v 10:06 | Zahrada |  BMWC team
Úvodní informaci k osmému sletu čarodějů a čarodějnic najdete na http://bmwc.mysteria.cz

Čarodějnictví v "lidovkách" aneb zase ten šunt "hexáč"

16. srpna 2006 v 10:17 | Cody |  Aktuality
Dnes ráno, když jsem četl své oblíbené Lidové noviny, jsem našel článek s názvem Praha skrývá obchod plný magie. Nejdříve jsem se zájme četl, ale posléze jsem zjistil, že se jedná o nechvalně známý První čarodějnický obchod v Praze.
Zcela pomíjím fakt, že tento první čarodějnický obchod byl v jednu dobu na dvou místech, ale co mne irituje, že pracovnící a zaměstnanci s hrají na zasvěcence magie, pořádají kurzy a dokonce si dovolují mít poradnu, ale pokud se pustíte do komunikace a diskuse s nimi, zjistíte, že to jsou to opravdu Lamy.
Uvedu konkrétní příklady, originální Crowleyho tarot bezostyšně prodávají ze 78 kartami, jako nejlepší výkladouvou publikaci používají odpornou Velkou knihu Crowleyho tarotu, ačkoliv vedle v regálu leží vynikající a jediný interpretační zdroj Kniha Thothova. O některých publikacích z první republiky ani neví, že existují, současné trendy magie trestuhodně opomíjejí.
Prostě si hrají na něco, na co nemají a nikdy mít nebudou! Jsou to fluffies nejtěžšího formátu a považuji je za ostudu čarodějnického a magického hnutí v ČR (potažmo v i v Německu).
Ale abych jen nekritizoval, dají se tam sehnat věci, které buď musíte složitě vyrábět a nebo se nedají sehnat. To je pravdou a nechci to zastírat, že v tomto ohledu mají bezkonkurenční sortiment. a to hlavně co se týče ingrediencí na rituály či vykuřovadla, to je opravdu dobré.
Tento článek v žádném případě nevyjadřuje mínění BMWC ani o. s. Řeč, je to jen názor jednoho ze šťastných účastníků BMWC.

BMWC 8

14. srpna 2006 v 10:46 | Baraka |  BMWC team
Prosím všechny, jenž si možná myslí, že jsou přihlášeni na "osmičku", aby se nahlásili na mail osrec@centrum.cz. (Pokud již tak nebylo učiněno)
Bez přihlášky došlé mailem na Vás neberu zřetel, mimo Cornelia, který mailoval mě osobně.

Díky. :-)